Ģimenes dienas programmā – dabas tūrisms Valmieras apkārtnē

0

Jau šo sestdien, 2.jūnijā, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” pagalmā notiks Ģimenes diena. Pagalma vārti, aicinot iesaistīties dažādās ģimenēm ar bērniem saistošās aktivitātēs, apmeklētājiem būs atvērti jau no plkst.10.00. Pasākumu programma būs dalīta vairākos blokos, no kuriem viens būs saistīts ar veselīga un videi draudzīga dzīvesveida iepazīšanu.

Vasara ir tikko sākusies. Tādēļ Ģimenes dienas organizatori plkst.11.00 aicina uz sarunu par ģimenēm piemērotas atpūtas iespējām dabā Valmieras apkārtnē. Sarunas laikā vides gids no Dabas aizsardzības pārvaldes un pārstāvis no organizācijas “Pasaules dabas fonds” iepazīstinās ar interesantiem mazāk zināmiem dabas atpūtas objektiem Valmieras apkārtnē, kā arī sniegs ieteikumus, gatavojoties ģimenes atpūtai dabā – kā plānot kopābūšanu ērtu un pilnvērtīgu, nenodarot kaitējumu dabai.

Ģimenes dienas aktivitātēs interesanti būs gan bērniem, gan jauniešiem, gan viņu vecākiem. Plkst.10.00-13.00 bērni un jaunieši varēs iesaistīties ekoloģisku produktu gatavošanas darbnīcās un izveidot līdzi ņemamas vannas bumbas. Plkst.10.30-11.30 labākās draudzenes vecumā no 10 līdz 16 gadiem varēs piedalīties galda spēlē ”Ceļojums draudzībā” (iepriekšēja pieteikšanās, sūtot labāko draudzeņu pieteikumus uz vinda@valmiera.edu.lv). Vecāki varēs gan piedalīties lekcijā par veselīgu uzturu, gan plkst.12.00 sarunā par ekoloģisku pārtiku, videi draudzīgu lauksaimniecību un iespējām šiem labumiem kļūt par ikdienas ēdienkartes sastāvdaļu.

Lai Ģimenes dienas norise būtu draudzīgāka dabai, uz kopīgo ģimeņu pikniku, kad plkst.13.00 būs iespējams baudīt zupu, aicinām līdzi ņemt savu vairākkārt lietojamu zupas trauciņu un karotīti.

Jāpiemin, ka pasākums tiks filmēts un fotografēts, tā laikā iegūtie video un foto materiāli tiks izmantoti publicitātes vajadzībām.