Itālijas Futbola federācija atceļ “Parma” klubam pirms sezonas piešķirto punktu atņemšanas sodu

0

Itālijas Futbola federācija (FIGC) ceturtdien atcēla A sērijas klubam “Parma” piešķirto punktu atņemšanas sodu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Itālijas A sērijas futbola čempionātā vietu atguvušajai “Parma” komandai, kuras sistēmā atrodas arī Latvijas vārtsargs Kristaps Zommers, jūlijā FIGC par mēģinājumu sarunāt spēles rezultātu vēl pirms sezonas nolēma atņemt piecus punktus turnīra tabulā.

Parmas vienība FIGC iesniedza apelāciju, kuru izskatot federācija tagad savas soda sankcijas atcēlusi.

Maijā “Parma” nodrošināja atgriešanos A sērijā, kad B sērijas pēdējās kārtas spēlē viesos ar rezultātu 2:0 pārspēja “Spezia” vienību, nodrošinot otro vietu turnīrā un ceļazīmi uz augstāko līgu.

Tomēr pēc tam FIGC veica pārbaudi, vai “Parma” nav mēģinājusi sarunāt izšķirošo maču, jo šīs komandas futbolisti sūtījuši “Spezia” spēlētājiem īsziņas, lai savstarpējā spēlē pret viņiem diez ko necenšas.

Par galveno grēkāzi kļuva “Parma” komandas 36 gadus vecais uzbrucējs Emanuele Kalajo, kurš sūtījis ziņas pretiniekiem, iedrošinot viņus nespēlēt ar pilnu atdevi.

Kalajo saņēma divu gadu diskvalifikāciju, taču tagad pēc apelācijas izskatīšanas tā samazināta līdz četriem mēnešiem. Laukumā viņš varēs atgriezties nākamā gada sākumā.

“Parma” komandai gan būs jāmaksā 20 000 eiro liela soda nauda, bet Kalajo būs jāšķiras no 30 000 eiro

Kalajo maijā aplikācijā “WhatsApp” sūtījis ziņas diviem “Spezia” futbolistiem. Uzbrucējs gan pats savulaik ir spēlējis tieši šajā komandā, turklāt viņš attaisnojās, ka sarakste bijusi jokošanās.

“Spezia” vienībai sportiskajā ziņā pieminētais mačs neko neizšķīra, tai B sērijas sezonu noslēdzot desmitajā vietā.

Finansiālu problēmu rezultātā “Parma” 2015.gadā bankrotēja un nonāca Itālijas pēc spēka ceturtajā līgā, tomēr katrā no sezonām spēja pacelties līmeni augstāk un šogad nodrošināja atgriešanos A sērijā vien pēc trīs gadu pārtraukuma.

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados “Parma” bija viena no spēcīgākajām komandām Itālijā. 1995. un 1999.gadā “Parma” vienība triumfēja UEFA Kausā (tagad – UEFA Eiropas līga), kā arī trīsreiz kļuva par Itālijas kausa ieguvēju.

Zommers “Parma” klubā ir kopš 2015.gada un sākotnēji bija vienības pirmais numurs, tomēr pēc tam savas pozīcijas zaudēja un pāris reizes ticis izīrēts Itālijas zemāko līgu komandām.