Reģionālo maršrutu autobusos pusgadā pārvadāti par 1,4% mazāk braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju

0

Reģionālo maršrutu autobusos šā gada pirmajā pusgadā pārvadāti 2,2 miljoni pasažieru, kuriem valsts kompensē braucienus 100% apmērā, kas ir par 1,4% mazāk salīdzinājumā ar analogu periodu pērn, aģentūra LETA uzzināja Autotransporta direkcijā.

Tikmēr vilcienos šā gada pirmajos sešos mēnešos tika pārvadāti mazliet vairāk nekā pusmiljons braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju, kas ir par 5,6% vairāk nekā 2017. gada pirmajā pusgadā.

Tāpat Autotransporta direkcijā informēja, ka līdz šim veiktas izmaiņas 89 reģionālajos maršrutos, un no 17.septembra plānotas izmaiņas vēl piecos maršrutos. Ierosinājumi, ko līdz šim direkcija ir saņēmusi no plānošanas reģioniem, aptver aptuveni vienu ceturto daļu no tā apmēra, kas reģioniem tika iesniegti.

Kopumā gan veiktie, gan drīzumā gaidāmie grozījumi samazinājuši nobraukumu par 1,34 miljonu kilometru gadā, norādīja Autotransporta direkcijā.

Jau ziņots, ka valsts 100% apmērā kompensē braucienus personām ar invaliditāti, bāreņiem, pirmsskolas vecuma bērniem, un politiski represētām personām.