Rīgā septembra sākumā notiks Latvijas simtgades pasākums “Lauki ienāk pilsētā”

0

Šā gada 8.septembrī, Rīgā, 11.novembra krastmalā Latvijas simtgades svinību kontekstā notiks pasākums “Lauki ienāk pilsētā”.

Pasākuma apmeklētāji būs aicināti iepazīt dzīvi un darbu Latvijas laukos, jauniešu izglītības iespējas, modernākās tehnoloģijas, graudkopību, lopkopību, dārzkopību, mežsaimniecību, zivsaimniecību, bioloģisko lauksaimniecību un amatniecību. Būs arī degustācijas un mājražotāju tirgus, kultūras programma, dažādi konkursi un izsole.

Pasākums sāksies ar lauksaimniecības tehnikas parādi, kurā no Rīgas Motormuzeja cauri Rīgai uz 11.novembra krastmalu brauks vēsturiskā un mūslaiku lauksaimniecības tehnika, parādot tehnikas attīstību Latvijas 100 gadu laikā.

Ikvienā no pārstāvētajām jomām katrs pats varēs pamēģināt, piedalīties, pieskarties, pasmaržot, izgaršot, sadzirdēt un ieraudzīt to, ko ikdienā dara lauksaimnieki, mežsaimnieki, dārzkopji, biškopji un zivsaimnieki. Būs iespējams piedalīties produktu tapšanā, tostarp uzzināt, kā rodas piens, top maize, kas nes medu. Rīgas centrā būs iespēja ieraudzīt īstas graudu kaltes un 10 metrus augstu graudu bunkuru, izpētīt traktoru, iekāpt kombainā, apskatīt mājlopus.

Pasākuma rīkotāji aicina jauniešus no pilsētām un reģioniem izzināt lauksaimniecības izglītības iestāžu piedāvājumu.

Pasākumu organizē Zemkopības ministrija un “Fonds Latvijas lauksaimniecības attīstībai”, piedaloties zemnieku saimniecībām un lauksaimniecības uzņēmumiem, valsts institūcijām, izglītības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām.

Pasākums notiks šā gada 8.septembrī, 11. novembra krastmalā no plkst.10 līdz 20 un būs bez ieejas maksas.

Pasākuma dalībnieki pārstāv nozīmīgākās lauksaimniecības jomas, produktus, pakalpojumus un ar lauksaimniecību saistītas izglītības iestādes, kopā veidojot stāstu par Latvijas lauku vēsturi un mūsdienīgu saimniekošanu un dzīvi laukos.

Pēdējo reizi pasākums “Lauki ienāk pilsētā” notika 2013.gadā.